Ei ole kindel, kas pildistamine Sinu koerale sobib?

Ka mina polnud selles pikalt kindel. Minu enda Mo ei ole kunagi pildistamist väga armastanud, ei suuda õues hästi püsida paigal, kasutab iga hetke, et kuhugi ära joosta, ning on lisaks kõigele sageli uutes oludes kartlik ja võõraste koerte suhtes reaktiivne. Võttis hoolega õppimist ja harjutamist, et selline lähenemine välja töötada, mis kõiki neid vajadusi arvestaks. Kui Sa veel kahtled, kas pildistamine Sulle ja Su koerale sobiks, siis loe siit blogipostitusest lähemalt minu lähenemise kohta ja broneeri (alati tasuta!) konsultatsioon, et saaksime kõik just Sinu koeraga seonduva läbi arutada!


Pildistamine pole ju üldse koerasõbralik tegevus ja minu koer keerab kohe pea ära

Ei ole tõesti, ja see on ka põhjus, miks mul võttis pikalt aega, et see teenus avalikuks teha. Pildistamine ei ole koerte jaoks üheski mõttes loomulik tegevus. Kui sageli märkad enda koera pead ära keeramas või üldse ära minemas, kui haarad telefoni, et temast pilti teha? Minu Mo teeb telefoni peale sama. Aga selliselt, nagu nüüd pildistamas käime, on see protsess tema jaoks saanud hoopis meeldivamaks asjaks, mille käigus kaamerat peaagu ei märgatagi, küll aga saab toredalt mõne pereliikme või sõbraga koostööd teha ja selle eest ohtralt preemiat ja mängu nautida. Võlusõnadeks, mis seda võimaldavad, on distants, koera jaoks loomupärane keskkond ja tore koostöö oma inimesega. Rääkimata vahvast matkast huvitavas metsas. On vähe asju, mis teeks Mole täna nii palju rõõmu, kui see, kui ma võtan kaamera välja ja hakkan asju kokku pakkima, sest tema jaoks tähendab see vahvat seiklust.


Minu koer ei püsi üldse paigal ja temast ei saa häid pilte

Pildi tegemiseks on vaja kolmesajandiksekundit! Nii kaua püsib paigal iga koer. Ehkki loomulikult aitab pildistamise protsessile ja tulemusele kaasa see, kui koer suudab veidi kauem erinevates asendites paigal olla ning lasta ennast maiuse või preemiaga juhendada, siis ka ilma igasuguse baastreeninguta koertest ning sellistest rõõmurõngastest, kes kohe ÜLDSE paigal püsida ei suuda, saame minu lähenemisega head fotod kätte. Positiivsel kinnistamisel põhinev treening ja tasapisi pildistamise ajal harjutamine aitavad sellele kenasti kaasa. Ja nii ongi kõigile põnevam!

Enamuse pildistamise ajast rallis Jupiter ringi või limpsis mu kõrvu, aga vahele puistasime mõned kändude otsa ronimised ja kenad poseerimised. Ja tulemus? Elegantne portree (ja ohtralt naljakaid jooksupilte muidugi ka, just nii nagu Jupiteri inimesed soovisid)

Minu koera ei saa rihmast lahti lasta

Tuttav tunne! Ka minu väike Mo kasutab iga võimalust, et kuhugi metsa ära joosta nii pea, kui ta rihmast lahti lasen, ja seetõttu saan seda teha vaid väga kindlates ja kontrollitud kohtades. Enamus koertest on pildistamise ajal rihmastatud, kui see on vajalik turvalisuse tagamiseks või ärajooksmise vältimiseks. Sellisel juhul jääb koer fotodele kaelarihmaga või traksides või juhul, kui koer on sellega juba eelnevalt harjunud, saame pildistamise hetkedel (mitte terve jalutuskäigu jooksul!) kasutada peenikest näituserihma, mida on võimalik peentöötlusega lõpptulemuselt täielikult eemaldada. Kuidas Sinu koera puhul kõige parem teha on, saame konsultatsiooni ajal läbi rääkida.

Kas Sulle ka meenutab siin Mo Jääaja Sidi?

Minu koer kardab võõraid ja on reaktiivne

Ka sellisel juhul on võimalik lahendusi leida. Esmalt on oluline see, et mina ise Sinu koerast väga välja ei tee, sest siis suhtub ka koer minusse võimalikult neutraalselt. Pildistamise alguses on Sinu koeral aega oma tempos ja enda valitud distantsilt minu kohaloluga harjuda ja tüüpiliselt juba sellest piisabki, et koer olukorraga kohaneks. Väga kartlike koertega, kes uue inimesega nii kergelt ei harju, on mõistlik teha üks või paar eelkohtumist, et koer saaks (endale sobivalt distantsilt ja endale sobivas tempos!) minuga veidi harjuda ja - kui ta soovib - tutvuda. Mida neutraalsemalt koer end minu läheduses tunneb, seda rahulikum on pildistamine ja loomulikum on tulemus, seega eelkohtumist soovitan alati sellisel juhul, kui on arvata, et koer esimese korraga kohe minuga ei harju. Uues keskkonnas ärevate või möödujate suhtes reaktiivsete koerte puhul on parimaks lahenduseks leida pildistamiseks asukoht, millega koer on juba tuttav, ja aeg, mil väga teisi ei liigu (see võib olla näiteks sinu koduaed või igapäevase jalutuskäigu rada teadaoleval vaiksel ajal). Viimaks on oluline nii minu kui ka Sinu jaoks, et koer, kes on kartlikum või reaktiivne, saab pildistamise ajal alati olla turvaliselt rihmastatud.

Minu koer ei jaksa matkata

Sellisel juhul saame pildistada koduhoovis või igapäevasel lühikesel jalutuskäigul ja ainult nii pikalt kui Sinu koer jaksab. Kuigi enamasti eelistan pildistada metsatukkades ja -radadel, kuna need võimaldavad häid valgustingimusi ja omapäraseid stseene (ja loomad tunnevad end sageli just seal kõige loomulikumalt ja väsivad vähem), siis rõõmuga tulen ka näiteks Sinu koera aeda, koduringile, lemmikule põlluplatsile või isegi Sinu koju.

Kõige parem viis veenduda, kas pildistamine on Sinu koera jaoks sobilik, on broneerida konsultatsioon:

Next
Next

Mida minuga pildistamisel oodata?